Kurti nis takimet me liderët evropianë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimet me liderët evropianë, në margjina të një samiti të BE-së të enjten në Bruksel.

Takime të ngjashme pritet të ketë edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Kurti po zhvillon takime me presidentin e Francës, Emanuel Macron, kancelarin gjerman Olaf Scholz, kryeministren e Italisë, Giorgia Meloni dhe përfaqësuesin e