Muriqi bombardon portën e Zvicrës, barazon rezultatin

Kosova dhe Zvicra po ballafaqohen në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Ndeshja po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke filluar nga ora 20:45.

Dardanët dhe Helvetikët janë në grupin I, me këta të fundit që prijnë me 10 pikë nga katër takime.

Ndërkohë, Kosova pozicionohet në vendin e pestë me tri pikë nga katër takime.