Vetura përfundon brenda objektit të autoshkollës

Askush nuk u lëndua rëndë kur një automjet u përplas në pjesën e përparme të një autoshkolle në Kolorado, SHBA të martën.

Në një postim në rrjetet sociale, Departamenti i Policisë së Lakewood ndau një foto të skenës së përplasjes , e cila tregon automjetin duke dalë jashtë ndërtesës së Shkollës së Autoritetit të Komunitetit nën shenjën e shkollës “Mëso të ngasësh”.

“Shoferi, instruktor në biznes, u dëua për kundërvajtje rrugore”, nhofton policia në postim.

Policia tha se kishte një lëndim të lehtë nga përplasja, e cila ndodhi në Austoshkollën  Komunitetit përgjatë bulevardit Wadsworth në anën veriore të Lakewood.

Pronari tha për mediat lokale se punonjësi nuk ishte instruktor në atë kohë dhe ishte vetëm dita e tyre e dytë në punë.

“Siguria e punonjësve dhe studentëve tanë është parësore,” tha Steve Rohman, pronari i autoshkollës. “Ai ishte në automjetin e tij personal. Ne bëjmë çmos që të sigurohemi që të gjithë instruktorët dhe studentët tanë të jenë të sigurt.”

Shoferi nuk u identifikua publikisht dhe Rohman shtoi se personi përgjegjës për aksidentin nuk punon më atje.