VIDEO/ Vodhën makinën, si i arrestoi për 30 minuta policia 2 të rinjtë në Vlorë! Policia i bëri pritë në rrugën dytësore

Dy të rinj janë arrestuar 20 minuta pasi kishin vjedhur një makinë në një pikë lavazhi, pranë Plazhit të Vjetër në Vlorë. Të arrestuarit kishin arritur të merrnin mjetin me pretendimin se i ka dërguar pronari i tij.

Pas rreth 30 minutash ndjekje, u bë i mundur bllokimin i automjetit, të cilin po e drejtonte shtetasi Arben Zajmi 22 vjeç dhe kishte pasagjer shtetasin A. H., 17 vjeç, banues në Vlorë.