Agim Idrizi thotë se nuk është bërë pishman që dëshmoi kundër ish-krerëve të UÇK-së

Dëshmitari kundër Thacit dhe të tjerëve, Agim Idrizi ka thënë se nuk është bërë pishman për këtë gjë.

Madje ai tha se një gjë e tillë nuk do të ndodhë kurrë.

“Kurr si bi, jaa, qiky Enveri vet e ka lexu fletoren, thojke e ka lshu shtabi i UÇK-së, cili shtab, muni me vet Xhavit Halitin, sa pare i ka dhonë Agim Idrizi në Belgjikë për UÇK-në, unë në ushtri kom nejt vec tre muaj”, tha ai në emisionin Politiko.