Edhe një lojtar braktis Kosovën për Zvicrën

29.05.2022; Luzern; FUSSBALL BARRAGE - FC Luzern - FC Schaffhausen; Uran Bislimi (Schaffhausen) (Martin Meienberger/freshfocus)

Uran Bislimi ka refuzuar Kosovën për t’u bashkuar me Zvicrën.

Mësohet se Uran Bislimi i Luganos ftohet për herë të parë nga Zvicra për dy ndeshjet kualifikuese të qershorit kundër Andorrës dhe Rumanisë, përcjell albinfo.ch.

Thuhet se Bislimi ka luajtur dy ndeshje me Kosovën dhe ka shënuar një gol.

Ai ka refuzuar Kosovën për t’u bashkuar me Zvicrën.