Fitimi rekord i Botërorit, Infantino kërkon të bëjë ndryshime

Botërori në Katar sapo ka përfunduar dhe tashmë presim ndryshime për atë të radhës.

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, beson se Kupa e Botës në Katar ishte shumë e suksesshme.

Ishte Botërori i parë që u luajt në dimër, fitoi një rekord prej shtatë miliardë dollarësh dhe Infantino beson se ky është një tregues se futbolli mund të rritet.

Njeriu i parë i FIFA-s tani dëshiron të bëjë ndryshime.

Sipas idesë së tij, kampionati botëror nuk do të luhej më çdo katër vjet, por çdo tre.