“Humor i poshtër, Idiotësi” – Andin Hoti reagon pas talljeve në rrjet me zhdukjen e Ukshin Hotit

Djali i Ukshin Hotit, Andini ka bërë një reagim duke shprehur revoltën e tij dhe të familjes Hoti ndaj një  “humori” përmes një foto që po qarkullon në disa faqe satirike, shkruan Gazeta Insajderi.

Fotoja e cila po qarkullon në rrjet përbën “humor të zi” lidhur me zhdukjen e aktivistit dhe profesorit Ukshin Hotit. “Gjeje ku është Ukshin Hoti” shkruan në foto teksa citohet një emision i një gazetari në vend.

I njëjti gazetar, Durim Xhema, këtë foto e ka postuar në Instagramin e tij.

or më pas e ka fshirë.

Për këtë, ka reaguar Andin Hoti  duke e quajtur veprimin e gazetarit si idiotësi.

Tutje ai ka kërkuar që AGK’sa të distancohet  nga gazetari duke thënë se ky veprim s’ka lidhje me gazetarinë dhe lirinë e shprehjes. / Gazeta Insajderi/

Postimi i plotë: