Ndryshime në qeverinë Rama, kryeministri njofton emrat e rinj

Kryeministri Edi Rama njoftoi në Asamblenë e Partisë Socialiste ndryshimet në kabinetin qeveritar.

Ministër i Financave dhe Ekonomisë – Ervin Mete

Ministër i Punëve të Jashtme – Igli Hasani

Ministër i Arsimit dhe Sportit – Ogerta Manastirliu

Ministër i Bujqësisë – Anila Denaj

Ministër i Shëndetësisë – Albana Koçiu

Ministër Shteti për Sipërmarrjen – Delina Ibrahimaj

Ministër Shteti për Pushtetin Vendor – Arbjan Mazniku.

Nga qeveria janë larguar kështu Frida Krifca dhe Olta Xhaçka.

Rama njoftoi edhe ndryshime në Partinë Socialiste:

Sekretar i Burimeve Njerëzore – Eduard Ndreca

Sekretare e Gruas – Evis Kushi

Sekretar Digjital dhe i Rinisë – Etjen Xhafa

Sekretare e Marrëdhënieve me Jashtë – Romina Kuko

Sekretar i Çështjeve Zgjedhore – Ardian Salianji

Sekretare e Programit – Milva Ekonomi.