‘Nuk ka njeri që mund të më ndalojë’, Kreu i një bande hajdutësh, rrëfen gjithçka: Ja si e grabita shtëpinë e Cristiano Ronaldos dhe atë të Johan Cruyff në Barcelonë

Emisioni televiziv në Spanjë po mundohet të jetë një hap para gjithë mediave të tjera për sa i përket ekskluziviteteve të lajmeve të VIP-ave. Dhe këtë të hëne, programi Antena 3 ka kontaktuar me kreun e një bande hajdutësh të shtëpive luksoze.

“Isha unë ai që grabita shtëpinë e Cristiano Ronaldos në Portugali. Unë isha ai që grabita Johan Cruyff në Barcelonë”, ka thënë ai, duke i lënë pa fjalë bashkëpunëtorët dhe prezantuesin.

Shefi i bandës nuk kishte frikë nga asgjë, në fakt është në kërkim. Në lidhje me grabitjen e Benzemës, ai ka theksuar se “ishte koha për t’u bërë”. Më pas, ai ka treguar procedurën që kryen, në mënyrë që gjithçka të shkojë sipas planit. Në të njëjtat linja, ai shpjegoi se nuk mund të veprojë i vetëm, raporton agjencia e lajmeve spanjolle antena3.

“Pasi e kam gjetur, e ndjek, e ndjek, mund të kalojnë muaj. Derisa gjej rastin të mos ketë njeri brenda. Unë nuk mund të gjej asnjë objektiv në Spanjë, nëse dikush nuk vjen të ma thotë”, tha ai.

Për rritjen e vjedhjeve, ai nuk është ndalur dhe e ka bërë të qartë arsyen:

“Në rrjetet sociale po kërkojnë ora 300 mijë euro, 500 mijë euro, një milion, çmimi i arit është rritur aq shumë sa një kilogram flori vlen më shumë se një kilogram koka”.

Më në fund, hajduti është treguar arrogant dhe i sigurt: “Nuk ka njeri që mund të më ndalojë dhe asgjë që mund të më rezistojë”.

Kreu i bandës po ashtu ka pranuar se grabitja më e madhe në gjithë jetën e tyre janë 15 milionë lekë cash nga një personazh shumë i famshmëm, i cili nuk dëshiroi t’i përmendte emrin. Ai dha vetëm disa detaje nga kjo ngjarje e fundit, se sulmi kishte ndodhur disa vite më parë, dhe të gjitha ato para ishin në tre kasaforta në shtëpinë e tij në fermë. Të gjitha faturat që morën ishin 500 euro. Duke shtuar: “Nuk e di nga e ka marrë .