Policia arreston një rus në Zveçan

Një shtetas i Rusisë është arrestuar ditën e premte në Zveçan.

Policia njofton se i dyshuari nuk kishte hyrë në mënyrë të rregullt në Kosovë.

“Fsh .Grizhan , Zveçan 07.6.2024- 09:10. Raportohet se është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i Rusisë, pasi që gjatë legjitimimit të dokumenteve dhe verifikimit në sistem hyrje-dalje kufitare, i dyshuari nuk figuron se ka hyrë në RKS në mënyrë të rregullt”, bëhet e ditur në njoftimin nga policia.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtj