Sulm me dron “në thellësi të Rusisë”, raportohet për të plagosur – pamje që tregojnë momentin e shpërthimit

Disa njerëz thuhet të jenë plagosur në një sulm me dron në objektet industriale në Tatarstan të Rusisë, thanë autoritetet lokale të martën.

“Këtë mëngjes, ndërmarrjet industriale të republikës në Yelabuga dhe Nizhnekamsk u sulmuan nga dronë. Nuk ka dëme serioze, procesi teknologjik i ndërmarrjeve nuk u ndërpre”, ka thënë kreu i Tatarstanit, Rustam Minnikhanov në një postim në kanalin e tij Telegram, shkruajnë mediat e huaja.

Rajoni ndodhet rreth 650 km në lindje të Moskës dhe më parë nuk ishte ndikuar drejtpërdrejt nga konflikti në Ukrainë.

Kanalet në rrjetet sociale po shpërndajnë edhe video që supozohet se tregojnë momentin e sulmit ndaj kompanisë në qytetin rus Yelabuga.

Rajoni ndodhet rreth 650 km në lindje të Moskës dhe më parë nuk ishte ndikuar drejtpërdrejt nga konflikti në Ukrainë.