“Të ** nënën”/ Plas grushti në Parlamentin grek, deputeti i pavarur godet ligjvënësin e ekstremit të djathtë: Do të të çoj me pranga brenda, p*sht

Raportohet se një ish-deputet i partisë Spartanët që tashmë është i pavarur, Konstqndinos Floros, ka qëlluar me grusht brenda në sallë deputetin e partisë së ekstremit të djathtë Zgjedhja Greke Vasilis Gramenos.

Sipas informacioneve, incidenti nisi në seancën plenare ku po shqyrtohej heqja e imunitetit të kreut të Zgjedhjes Greke, Kyriakos Velopoulos pas një padie të ngritur ndaj tij nga babai i Konstantinos Floros për sulmet që kishte pranuar në mediat sociale pas të cilave ai pretendon se ndodhet lideri i  Zgjedhjes Greke ,Kyriakos Velopoulos.

Sapo kanë dalë nga seanca plenare dhe teksa kanë qenë në shkallë, deputeti Vassilis Grammenos është goditur me grusht nga deputeti Floros, pasi kanë debatuar me fjalë.

Floros: Këtë do ta vendosin gjyqtarët.

B. Grammenos: Mbylle gojën plehrë

K. Floros: Hajde këtu

B. Grammenos: Të ….nënën … Ty dhe mamanë tënde do të … dhe do të të çoj me pranga brenda e do ta mbash mend, p*sht.

Pas këtij debati verbal, kanë dale nga salla dhe më pas deputeti Floros e ka kapur nga qafa, e ka ka rrëzuar në tokë dhe e ka qëlluar me grusht.