Tifozët shqiptarë grisin dhe djegin flamurin serb para ndeshjes Shqipëri-Spanjë, Dyseldorfi ‘vishet’ kuqezi

Mijëra shqiptarë ndodhen në Dyseldorf këtë të hënë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë.

Dy tifozë shqiptarë kanë grisur dhe djegur flamurin serb në një prej zonave ku janë mbledhur shqiptarët, për të mbështetur skuadrën e zemrës.

Mbi 20 mijë tifozë pritet të mbështesin Kombëtaren në stadiumin e Dyseldorfit në ndeshjen e fundit brenda ‘grupit të vdekjes’, pas përballjes fillimisht me Italinë dhe Kroacinë.

Sonte Shqipëria luan me Spanjën, lojë kjo vendimtare për Shqipërinë.