Tragjike në Librazhd, mbytet në lumin Rrapun 11-vjeçari

Një 11-vjeçar ka humbur jetën pasditen e sotme në fshatin Togëz të Librazhdit.

Policia bën me dije se i mituri kishte shkuar për t’u larë në lumin Rrapun e fatkeqësisht është mbytur.

Forcat blu bashkë me ato zjarrfikëse kanë bërë të mundur nxjerrjen e trupit të pajetë nga lumi.

Librazhd/Informacion paraprak

Rreth orës 16:15, në fshatin Togëz, shtetasi A. A., 11 vjeç, banues në Librazhd, dyshohet se është mbytur aksidentalisht duke u larë në lumin Rrapun.

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë të mundur nxjerrjen nga lumi, të trupit të pajetë të këtij shtetasi.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.