VIDEO/ Raportohet se serbët e kanë sulmuar Goran Rakiqin

Pas arrestimit të organizatorit të protestave, Milun Milenkoviq-Lune në veri të Mitrovicës kanë nisur tensionet.

Serbët kanë filluar përsëri protesta të dhunshme. Protestuesit kanë sulmuar policinë e Kosovës si dhe ekipe të gazetarëve, raporton Insajderi.

Ndërkohë në Facebook po qarkullon një video ku thuhet se serbët e kanë sulmuar edhe kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq.

Rakiqin ata e kanë quajtur “tradhtar” pasi i njëjti po provonte të qetësonte situatën. /Insajderi.org