VIDEO/ Reagimi epik i Mbretit të Spanjës kur mëson moshën e ‘yllit’ të Spanjës, Yamal

Është 16 vjeç, por në fushën e lojës duket si një veteran.

Ylli 16-vjeçar i Barcelonës shkëlqeu me Spanjën në fitoren e këtyre të fundit 1-0 me Italinë në Grupin B të Euro 2024.

Pasi spanjollët siguruan kalimin e grupit si vend i parë pas vetëm dy ndeshjesh, mbreti i tyre shkoi për t’i lavdëruar në dhomën e zhveshjes.

Mbreti Felipe VI shtrëngoi duart me të gjithë lojtarët duke i përgëzuar dhe kur arriti tek Yamal, e pyeti: “Sa vjeç je?”.

Kur ai u përgjigj “16”, mbreti spanjoll vendosi duart në kokë me me mosbesim.

Të gjithë në dhomën e zhveshjes shpërthyen duke qeshur me reagimin e fytyrës së Mbretit dhe tashmë ky reagim është bërë viral në rrjetet sociale.