Vuçiq nuk ndalet së provokuari, poston një video nacionaliste kushtuar Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka postuar në Instagram një video provokuese nga festa e tij pas shpalljes së fitores së djeshme në zgjedhjet lokale. Aty shihet djali i tij Danilo, duke i kënduar këngë nacionaliste Kosovës.

Në videon e publikuar nga Vuçiq, shihet një grup gazmor i ulur në një tavolinë me ushqime të bollshme. Të mbledhurit këndojnë këngën “Jam djalë nga Kosova”.

“Kam lindur atje poshtë, ku rrjedh ëndrra, jam një djalë nga Kosova, jam krenar për të, kam lindur atje, atje do të mbetem, o bozhur, o simbol, fushat e Kosovë”, thuhet në tekst.

“Djali im Danilo dhe vëllezërit e mi, Rroftë Serbia”, ka shkruar Vuçiq.

Vučić objavio snimku slavlja. Pjevala se pjesma “Momče s Kosova”