Bashkëshorti i Rita Orës, bën shqiponjën me duar në fotosesionin e realizuar për Met Gala 2023

ëngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, dhe bashkëshorti i saj, Taika Waititi, patën një paraqitje të shkëlqyer në Met Gala 2023.

Rita dukej glamuroze dhe tejet atraktive e veshur me një fustan të zi me prerje të shumta me material transparent anash.

Jo më pak elegant dukej edhe burri i saj, regjisori i famshëm me origjinë nga Zelanda e Re.Rita Ora dhe Taika Waititi në Met Gala 2023 (Foto: Taika Waititi/Instagram)

Taika kishte veshur një setër të madhe të gjatë deri te këmbët, në ngjyrë të hirtë të materialit saten.

Këtë ai e kishte kombinuar me një palë pantallona të bardha dhe rruaza që i kishte të lidhura n

Regjisori i “Thor” publikoi në llogarinë e tij zyrtare në Instagram disa fotografi nga paraqitja në ngjarjen më të madhe vjetore në industrinë e modës.

Në mesin e shumë fotografive mund të shihet një, ku ai bën simbolin e shqiponjës me duar, e që si inspirim duket se vjen nga gruaja e tij shqiptare.