Gazetari kontrovers Tucker Carlson u largua nga Rusia përmes Beogradit

Gazetari amerikan Tucker Carlson, i cili zhvilloi një intervistë me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë, u largua nga Rusia mëngjesin e sotëm nga aeroporti Sheremetyevo, me një aeroplan në linjën Moskë-Beograd, transmeton RIA Novosti.

Një foto e Karlsson në aeroplan u shfaq në rrjetet sociale, sipas agjencisë ruse.

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov konfirmoi më parë se Karlsson u takua dhe foli me presidentin rus Vladimir Putin.

Intervista pritet të shfaqet në faqen e Karlsson në Twitter dhe në faqen e tij të internetit diku midis të enjtes dhe të premtes.