Kosova barazon, Muriqi sërish realizon gol

Kosova ka barazuar 2:2 me Zvicrën në festën e futbollit në “Fadil Vokrri”.

Vedat Muriqi ishte “hero” i Kosovës duke shënuar dy golat.

Madje golin për 2:2 e shënoi në minutën e 94-t.

Gjithë ndeshja u zhvillua në atmosferë miqësore dhe në fund u ndanë pikët.