“Një humbje e madhe për Kosovën”- Kolegu i Halil Tanaj konfirmon vdekjen e kirurgut

Kirurgu i Përgjithshëm, Enver Fekaj ka konfirmuar vdekjen e kolegut të tij, Halil Tanaj. Kirurgu i QKUK’së, Tanaj ka vdekur aksidentalisht në banesën e tij pasi dyshohet se ka pasur kontakt me energjinë elektrike, shkruan Insajderi.

Fekaj është tronditur nga humbja e kolegut të tij. Ai thotë se është një humbje e madhe për Kosovën.

Njoftimi i plotë:

Nje lajm trondites, shokues e teper i trishte vdekja tragjike e kolegut tone dr. Halil Tanaj!

Nje humbje e madhe per Kosoven. Nje humbje shume e madhe per shendetesine e Kosoves. Nje humbje e permasave te jashtezakonshme per Kliniken e Kirurgjise Abdominale.

Ngushellime familjes Tanaj, shokeve, miqve dhe kolegeve!

Zoti e meshirofte ne Parajse!