VIDEO/ Momentet shokuese kur punonjësi bie nga dera e avionit kur nuk kuptoi se shkallët ishin larguar

Pamje dramatike si dhe qesharake u publikuan sot nga një hyrje aeroporti në Indonezi, ku një punonjës i pavëmendshëm bie nga disa metra lartësi në pistë.

Anëtari i ekuipazhit nuk e kishte idenë se kolegët ne toke kishin larguar shkallët e zbritjes nga mjeti TransNuse Airbus që kishte përfunduar zbarkimin.

Ai shihet duke folur me dikë brenda avioni teksa nis të dalë.

Por stafi kishin larguar tashmë shkallët e lëvizshme dhe ai bie ashpër në asfaltin disa metra poshtë.

Megjithë disa plagë të pësuara burri raportohet se është jashtë rrezikut për jetën, shkruajnë mediat vendase.

Zyrtarët e aeroportit të Xhakarta thanë se po hetojnë incidentin dhe se do të marrin masa që diçka e tillë të mos përsëritet në të ardhmen.