Festa e Bajramit, i riu nga India fal namaz në Tiranë: Po e shijoj Shqipërinë! Lus Zotin të martohem vitin tjetër

Mijëra besimtarë myslimanë falën namazin ditën e sotme në sheshin “Skënderbej” pas një muaji agjërimi e sakrificash.

Mes besimtarëve kishte edhe të huaj. Një i ri nga India shpreson që kjo ditë e madhe t’i sjellë mbarësi e t’i japë fund beqarisë.

“Elhamdulilah. Është shumë bukur .Është shumë e mrekullueshme. Është një kohë e shkurtër që jam në Shqipëri dhe po e shijoj. Do të rri këtu deri në dy muaj. Nuk jam i martuar ishallah vitin tjetër do të martohem.’- u shpreh ai.